ŠTĚSTÍ PŘICHÁZÍ V MALÉM
nejlepsi obchudek v hre

Štěstí v živote, dosáhnutí svých cílů, ochrana před nemocemi nebo i úspěch v práci? Věci, po kterých touží spousta z nás. To vše můžete najít v těchto neobyčejných talismanech. Omamori, tak se nazývají tradiční japonské amulety pro štěstí. V Japonsku se chlubí staletí dlouhou tradicí napříč krajinou a jejich popularita přetrvává dodnes.

Co to přesně Omamori je?

Samotné omamori je kousek papíru nebo dřeva, který byl požehnán mnichy v budhistickém chrámu nebo svatyni. Mniši se nad nimi při tradičním rituálu modlí, aby omamori získali svoje kouzlo a sílu, pak na ně napíšou modlitbu, na co má omamori sloužit. To se pak vloží do ručně šitého, hedvábného pytlíčku. Na něm se nachází na jedné straně vyšité jméno svatyně, ze které pochází a na druhé o jaký druh omamori jde.

Odkud pochází?

Naše Omamori pocházejí ze svatyně v Tokiu, známé jako Shitaya Jinja. Nejsou dělané v žádné manufaktuře ale v posvátném chrámu, kde je vyrábějí mniši. Každý kus znamená hodiny a hodiny ruční práce a jejich počet je limitován. S japonskou precizností používají jen ty nejlepší materiály a dovedou každý kousek k dokonalosti.

PÁR PRAVIDEL PRO POUŽÍVÁNÍ OMAMORI

Každé omamori je jedineční, originální kousek, v Japonsku velice respektován. Má svůj vlastní příběh a tajemné kouzlo, které uchvátí i vás.  Je zde ale pár pravidel, které je potřeba dodržovat.

  • Své omamori si vybírejte nejen podle vzhledu, ale hlavně k čemu má sloužit.
  • Svůj talisman byste měli mít neustále při sobě. Místa jako na telefonu, peněžence, v kabelce jsou ideální, aby jeho síla mohla působit kdekoliv a kdykoliv.
  • Důležitá věc je nikdy, ale opravdu nikdy neotevírat a nevybírat omamori z pytlíčku! Považuje se to za velice urážlivé a neuctivé. Omamori se zničí a přijde o veškerou sílu.
Naše Omamori